Organik Web Site Trafik Nasıl Sağlanır?

Mart 5, 2020, 0 Comments

Organik Web Site Trafik Nasıl Sağlanır?

Organik Web Site Trafik Nasıl Sağlanır?

Facebook reklamlarını etkili bir şekilde kullanarak istediğiniz organik web site trafiğini elde edebilirsiniz.

Facebook için web sitesine trafik sağlama ve ürün satmakta en etkili sosyal medya platformu diyebiliriz. Markanızı duyurmak, içeriklerinizi pazarlamak ve ürün satabilmeniz için Facebook reklamlarından yararlanmanız gerekmektedir.

Facebook’un yönlendirmelerle sağladığı trafiğin önemini düşünüldüğünde, Facebook reklamlarını da iyice kavramak gerekiyor.

Paylaşım için Doğru Zamanı Seçin

İçeriklerinizi sabahın erken saatlerinde paylaşmak yerine, takipçilerinizin online olduğu zamanları belirleyerek paylaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız paylaşımlarının istatistiklerine bakarak, takipçilerinizin hangi gün ve saatlerde Facebook’ta aktif olduğunu görebilirsiniz.

Takipçileriniz için Reklam Verin

Sizin için en gün ve saat dilimlerini belirledikten sonra gönderilerinizi öne çıkarabilir, sayfanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Tanıtım çıkacağınız zamanı doğru belirlemek biraz zor olabilir. Bunun için paylaşım yaptıktan birkaç gün sonra o paylaşımın tanıtımını yapabilirsiniz. İçeriklerinizin takipçilerinizin dikkatini çekeceğinden emin olmalısınız.

Takipçilerinizin ilgi alanına girecek bir içeriğin tanıtımını yaptığınızda faydasını göreceksiniz.

Sizinle İlgilenebilecek Diğer Hedef Kitleyi Yakalayın.

Web site ziyaretçileriniz ve takipçileriniz artık sizi tanıyacak, içeriklerinize alışacak ve kim olduğunuzu biliyor olacaktır. Artık web sitesi trafiğinizi arttıracak yeni takipçilere ulaşmanız gerekecektir. Örneğin; SEO ile ilgili bir içerik paylaşacaksınız; bu içeriğinize SEO ile ilgilenen ve daha önce gördüğü reklamda eylemde bulunmuş, SEO ile ilgili sayfaları takip eden, SEO ile ilgili ajans veya bloggerları takip eden insanları hedef kitle altınıza alabilirsiniz.

Benzer Hedef Kitlenizi Yakalayın!

Mevcut takipçilerinize benzedikleri için işletmenizle ilgilenme olasılığı yüksek kişilere erişebilirsiniz. Benzer Hedef Kitle ile; takipçilerinizle ya da daha önce belirlediğiniz hedef kitleye benzer kişileri belirlersiniz. Belirledikten sonra çıkılan reklamda yeni takipçi ve organik web site trafiği elde etmeniz oldukça mümkün.

Potansiyel Müşterilerinizi Bulun.

Paylaşımlarınızla eş zamanlı olarak yayınladığınız reklamlarından ardından potansiyel müşterilerinizi bulmak için bir Potansiyel Müşteri reklamı vermeniz gerekiyor. Potansiyel Müşteri reklamlarıyla sizden hizmet alabilecek, ürününüzü satın alabilecek ve daha sonra sizinle ilgilenebilecek insanların bilgilerini toplayabilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Reklam Modeli Ne işe Yarar?

Potansiyel Müşteri reklam modeli ile yayınladığınız reklamda insanları form doldurması için tetikleyici bir mesaj verirsiniz. Formun sorularını reklamı hazırlarken son etapta siz belirlersiniz. Örneğin; hizmet pazarlayan bir firmasınız, potansiyel müşteri reklamı ile hazırlayacağınız formda size ad soyad, telefon ve mail adreslerini vermesini istiyorsunuz. Reklamı gören ve sizden bu hizmeti almak isteyenler formu dolduracaktır. Formlar sayfanızın form kütüphanesinde depolanır, reklam bittiğinde rahatlıkla indirebilir, formu dolduran kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

  • Potansiyel Müşterileriniz için Reklam Çıkın

Potansiyel müşterilerinizi web sitesine yönlendirmek adına reklam çıkabilirsiniz. Daha önce size hangi ürün/hizmet için form doldurduysa aynı konu farklı içerik ile reklama çıkabilir, potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekebilir ve organik web site trafiği yaratabilirsiniz.