SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO, İngilizce bir kısaltma olup açılımı Search Engine Optimization'dur.
(Arama Motoru Optimizasyonu). SEO hakkında detaylı bilgi almak ve süreçleri incelemek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

SEO Nedir ?

SEO, İngilizcesi “Search Engine Optimization”, Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu” olan, Google ve diğer arama motorlarında web sitelerinizin ilk sırada, ilk sayfada ya da kısacası daha yukarılarda reklamsız olarak yer almasını sağlayan dijital çalışmalar bütünüdür. SEO çalışmaları yaptırarak, işinizi daha büyük bir kitleye kısa, orta ve uzun vadede marka farkındalığı yaratarak taşıyabilir ve dolayısıyla daha fazla kazanç / satış hacmine ulaşabilirsiniz. SEO çalışmaları genel olarak Onpage SEO ve Offpage SEO olarak ikiye ayrılır. Yani Site içi SEO ve Site Dışı SEO olarak adlandırabiliriz. Bu çalışmalarında bir çok teknik alt kırılımları mevcuttur. Daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın; Dijital sonun başlangıcıdır. Geç kalırsanız sonunuz, bizle iletişime geçerseniz başlangıcınız olur.  🙂

SEO Şirketinize Nasıl Katkı Sağlar?

İnternette var olan sektörünüzde on binlerce işletme bulunmaktadır. Dolayısıyla on binlerce web sitesi ve onbinlerce rakibiniz var demektir. Bu rakiplerinizin internette önüne geçmeniz için en birincil pazarlama yöntemi SEO’dur. Reklam verebilirsiniz ancak yine binlerce reklam veren arasında doğru müşteriye ulaşmanız bir profesyonel çalışma gerektirecektir.
 
SEO çalışmaları kısa, orta ve uzun vadede, doğru hedef kitleye ulaşmanızı ve marka bilinirliği oluşturarak daha çok satış hacmi yakalamanızı sağlayarak şirketinizin büyümesinde ve daha çok gelir elde etmenizde bir numaralı yöntem olacaktır. Eğer 1 numara olmak istiyorsanız, bizlerle iletişime geçebilir ve yine 1 numaralı SEO çalışmalarımız ile marka bilincinizi oluşturabilirsiniz.

SEO ve SEM

Örneklendirelim;

Butik bir elbise satış mağazanız var.

En işlek caddede bile olsanız, mağaza giderlerinizin sadece 10’da biriyle
E-ticaret sitenizle tam 40 katına kadar daha fazla satış yapma potansiyeliniz var.

SEO ve SEM

Sadece bu 10 kelimede bile 456.200 aylık arama hacmi olması ve diğer tüm elbise ile ilgili kelimeleri toplayınca 1 milyonluk bir arama hacmini geçmesi, nasıl bir satış potansiyeli olduğunu çok rahat göstermektedir.

SEO ve SEM

Rota Raf: 6 Ay'da %264 Organik Büyüme

Başladığımız noktada eski ve mobil ekranlara uyumlu olmayan bir web sitesi mevcuttu. Müşterimizin istekleri doğrultusunda son derece modern bir web sitesi tasarımı gerçekleştirdik. Ardından başladığımız SEO çalışmalarında 127 adet anahtar kelimede görünür olduk. Başlangıçta 11.697 olan organik trafik sayımızı 30.880’e çıkardık. Ortalama %264 organik trafik artışı sağladık.

%264 Artış

Web sitenizin Google'da Üst Sıralarda Çıkması,
En işlek caddede dükkanınızın olmasından daha faydalıdır.
SEO ve SEM SONRA
SEO ve SEM ÖNCE

Harbi Ajans SEO Süreçleri

Müşterilerimizle ilk gerçekleştirdiğimiz toplantıdan itibaren ilgili sektörün bir dijital pazarlama departmanı gibi çalışır ve öncelikle müşterilerimizin sektörünü, işini, ürününü ya da hizmetini anlamak için işe koyuluruz. Ardından global / yerel SEO süreçlerimizi sektörümüzün dinamiklerine göre stratejilendirerek çalışma planlarını çıkartırız. Çalışma planlarımızın başlangıcında detaylı web sitesi teknik raporlarımızı ve hedef anahtar kelime ağacımızı ortaya çıkartırız. Maksimum arama hacmine göre ortaya çıkarttığımızı anahtar kelime yoğunluğumuza göre en yüksek aranma potansiyeline ulaşmak için adım adım teknik detaylarla çalışmalar bütünlerimizi planlı bir şekilde gerçekleştiririz. Müşterilerimizin marka bilinirliğini ve SEO ROI dönüşümlerini en yüksek noktaya çıkarmak için dijital pazarlama çalışmalar bütünümüzü gerçekleştiririz.

Hedef & KW Belirleme

Her şeyden önce hedeflerimizi ve odak noktalarımızı ortaya çıkartırız. Buna bağlı olarak detaylı anahtar kelime ağacımız için belirleme ve analiz çalışmaları gerçekleştiririz.

Sektör ve Rakip Analizi

Önemli noktalarımızdan biri de sektör ve rakip analizidir. Sektörümüzü derinlemesine analiz ederken, rakiplerimizin de ne durumda olduğu ve ne tür çalışmalar yaptığını araştırarak rekabet stratejilerimizi belirleriz.

Çalışma Planları

Hedef ve anahtar kelime belirleme çalışmalarımızdan sonra tüm SEO çalışma planlarımızı yine hedeflerimizi doğrultusunda sektörümüze uygun olacak şekilde takvimlendirerek çıkartırız.

On page SEO

Tüm dijital fizibilite çalışmalarımız ortaya çıktıktan sonra ilk olarak çalışmalarımızın kaynak noktası olacak web adresimizin site içi SEO çalışmalarını gerçekleştirerek başlarız.

Off page SEO

Site içi çalışmalarımız düzenli bir şekilde devam ederken ardından site dışı SEO çalışmalarımız ile referans trafiğimizi ve sıralama yükseltme çalışmalarımızı planlar ve gerçekleştiririz.

Strateji Odak Nokta

Tüm bu fizibilite, analiz ve uygulama çalışmalarımız sürerken ilerleyen adımlarda, KD oranlarımızın ve rekabetimizin daha da güçlendiği noktada iş geliştirme strateji planlarımızı belirler, ortaya koyar ve uygularız.

SEO & İçerik Stratejisi

Okunabilirliği ve dinamikliği yüksek içerik stratejileri ile içerik pazarlama çalışmalarımızı gerçekleştirerek SEO & İçerik çalışmalarımızı gerçekleştirmiş oluruz.

Dönüşüm Optimizasyonu

Yapılan ve süregelen çalışmaların dönüşümleri en kritik noktalardandır. Dolayısıyla bu noktada tüm dönüşüm izleme fonksiyonlarımızı ve veri analitik durumlarımızı optimizasyon süreçlerimizden geçirir ve düzenli olarak verisel izlemelerini gerçekleştiririz.

Analiz ve Raporlama

Tüm bu SEO çalışmalarında bütünün değerlendirilmesi önemlidir. Çalışmalarımızı müşterilerimizin anlayacağı şekilde örneklendirerek doğru verileri uzmanlıkla yorumlar ve raporlama sunumlarımızı gerçekleştiririz.

SEO ve SEM

Nurcan Keskin: SEO Non-Brand Organik Kayıtları %147 Arttı

Başladığımız noktada modern olmayan ancak bir kaç tane web sitemiz mevcuttu. İsim olarak ve web siteleri olarak biliniyorduk ancak müşterimizin networking liderliği konusunda en önde gelen isim olmasından dolayı brand trafiği oldukça yüksekti. Bunun dışında organik trafik oranlarını yeni tasarladığımız kişisel networking liderlik sitemiz ile UX/UI deneyimlemelerine uygun çalışmaların sonucunda doğru hedef kitleye ulaştık ve SEO Non-brand organik trafik dönüşüm kayıtlarımızı yaklaşık %147 oranında arttırdık.

%147

Artış

SEO ROI

Hem markaların web siteleri ve hem küçük şirketler için arama motoru optimizasyonu oldukça önemli bir yatırımdır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak rakiplerden ayrışmak ve internette görünür olmak için en önemli yöntemdir. Peki SEO yani arama motoru optimizasyonu için yaptığınız harcamaların geri dönüşünü öğrenmek ister misiniz?

SEO ve SEM

Birlikte Başaralım!

Örnek Bir Çalışma Sürecini İncelemek İster Misiniz?

Bizimle iletişime geçerek e-posta adresinize tanımlanacak örnek bir Dijital Pazarlama, planlama süreci ile çalışma sürecimiz hakkında ön bilgi sahibi olabileceksiniz.

Bizi Tercih Edenler Ne Dediler ?

Burada Yapay Zeka İle İnsan Dehası Bir Arada Çalışıyor

Şirket içi kapalı devre geliştirdiğimiz yapay zeka destekli analitik araçları ve deneysel programlar ile şirketimizde yapay zeka ve insan dehası optimum bir şekilde bir arada çalışmaktadır. Tüm bu çalışmalar veri anlamlandırma fonksiyonlarımız ile yorumlanarak ortak uzman akıl stratejileri belirlenmektedir.

SEO'da Sıkça Sorulan Sorular

SEO çalışmaları konusunda garanti veren tabiri caizse merdivenaltı işletmelere ve herhangi bir garanti veren işletmeye güvenilmemesi gerektiğini önemle vurguluyoruz. Bu konuda Google’ın kendi açıklamaları da bulunmaktadır. Google arama algoritmalarında major ve minor olarak sürekli güncellemeler bulunmaktadır. Bu dinamizm değişikliğinde bizlerde müşterilerimize en yüksek noktada hizmet içeriği, uygulaması ve kalitesi sunarak, öncü / lider bir SEO çalışması sunuyoruz.

Müşterilerimize en iyi kalitede hizmeti sağlamak için çalışmalarımız ekibimizle birlikte şirket merkezimizde gerçekleşmektedir. Daha da kaliteli hizmet verebilmek adına sadece içeriksel ve yazılımsal kısmi hizmetlerimizi ourtsource ediyoruz. İlgili outsource işgücümüz ile uzun yıllardır süregelen güçlü iş bağımızda bulunduğundan bu konuda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

SEO’da yapılacak çalışmalara göre eğer UX / UI konusunda bir değişiklik yapmak gerekir ise bunu şirket merkezimizdeki yazılımcılarımız ve arayüz tasarımcılarımız son derece profesyonel bir şekilde yapabilirler. Bu durumlarla alakalı sizlerin onayını almadan herhangi bir çalışma gerçekleştirmeyiz.

SEO’da çalışmaları istikrarlı bir şekilde kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirilmektedir. Yapılacak alt hizmet kırılımı, teknik çalışma ve unsurlara göre bu süreler kısa, orta ve uzun vadede şekillenmektedir. Uzun yıllardır istikrarlı çalışıp geri kalmadan sürekli daha çok kazanç hacmi oluşturduğumuz müşterilerimizde bulunmaktadır. Kısa dönemli olarak 3 ay çalışıp kazanç hacmini büyüttüğümüz müşterilerimizde bulunmaktadır. Ancak her dijital çalışma için en optimum sürelerin minimum 180 gün olduğunu her müşterimize titizlikle bildiririz.

Türkiye, İngiltere, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt ve tüm Arap Yarımadasını hedefleyen işletmelere hizmet veriyoruz.

Bu konuda eğitim aldığınızda nispeten yapabilirsiniz. Ancak optimum başarı için bu çalışmalarında altında birden fazla uzmanlık dalı mevcuttur. Her işi bilebilirsiniz ama sadece bir işte uzman olacağınız için kendi SEO sürecinizde başarılı olmanız çok daha uzun süreçte kesin olmamakla birlikte gerçekleşebilir. Alanında her konuda uzmanların olduğu ve işletmenizin pazarlama departmanı gibi çalışan bizim gibi bir ajansla çalışmanız kısa, orta ve uzun vadede sizler için çok daha az maliyetli ve oldukça kazançlı olacaktır.

Daha önce SEO Çalışması yaptırdınız ancak faydasını görmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Sürekli SEO çalışmasını sadece profesyonel ajanslar gerçekleştirir. Daha ucuz fiyatlı olsun diye bilmediğiniz kişilere SEO yaptırmayın. SEO’yu gelin bir de bizden dinleyin. Bizle öğrenin…

Tabii ki. Her şirketin var olması ve büyümesi için günümüz dinamizmine ve teknolojisine ayak uydurması gerekmektedir. Dolayısıyla her şirket için SEO vazgeçilmez bir çalışmadır. Yüksek reklam maliyetleri olmadan kısa, orta ve uzun vadede en doğru kazançlı pazarlama

SEO Uzmanı / Ajansı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerle alakalı Google’ın yayınlamış olduğu aşağıdaki videoyu altyazılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Evet. Ajansımızın uyguladığı tüm teknikler ve stratejiler Google’ın yönergeleri dahilinde yapılır. Çalışmalarımızda en iyi uygulamaların en güncel hallerini kullanırız. Bu konu ile ilgili olarak birden fazla blog içeriğimiz bulunmaktadır. Blog sayfamızı ziyaret ederek SEO Vaka Analizlerimizi inceleyebilirsiniz.

Evet. SEO çalışmalarının hedef noktası ürün / hizmet satışı yaparken daha çok satış ve kazanç hacmi ile büyümenizi, potansiyel müşterilerinizi arttırmaktır. Geçmişte ulaşamadığınız potansiyel dahil olmak üzere diğer tüm pazarlama kanallarına oranla çok daha fazla bir kazanç hacmi yakalamış olursunuz.

Evet. SEO konusunda müşterilerimize aynı anda süreci öğreten bir eğitimde vermekteyiz. Hali hazırda Danışmanlık & Uygulama olarak da hizmet sunmaktayız. Sadece eğitim isteyen birey / kurumlara da eğitim hizmeti vermekteyiz.

Elbette. Hazır veya özel hangi tür altyapınız olursa olsun dijital her konuda deneyimli ekibimiz ile E-ticaret site sahiplerinin çektiği zorlukları da ortadan kaldırarak başarılı bir SEO süreci uyguluyor, yönetiyor ve satışları arttırıyoruz. Bu noktada her E-ticaret sitesi için SEO olmazsa olmaz bir dijital pazarlama yöntemidir.

SEO ücreti ya da SEO fiyatı, çalışılacak sektöre, geçmiş durumlara, rakip ve rekabet analizlerine, en önemlisi de ilgili anahtar kelimelere göre değişkenlik göstermektedir. SEO’da hiçbir zaman bir paket fiyat yoktur ve olmamalıdır. SEO hizmeti Google’ın algoritmalarına ve bu algoritmaların dinamizmine bağlı bir hizmet dalı olduğundan fiyatlandırma işletmelere göre değişkenlik göstermek zorundadır. Sizler için en kazançlı SEO Stratejilerini en optimum fiyatlarla sunmak için uzmanlarımız teklif hazırlayabilirler. Teklif ve fiyat talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Bizden Bilgisel...

SEO Varlığınızı İnşa Edin!

Yerel / Lokal SEO

Yerel / Lokal SEO çalışmaları ile size en yakın müşterilerinize ulaşın. Dükkanınızda durarak olmuyor, etrafınızda binlerce kişi sizin ürün ya da hizmetinizi arıyor, onlara Yerel SEO ile ulaşmanız gerekiyor.

E-ticaret SEO

E-ticaret sitenizde onlarca ya da binlerce ürün bulunmakta. Bu ürünleri arayan milyonlarca kişiye ulaşmak için E-ticaret SEO çalışmalarımızın kazancına varın.

Rakip ve Rekabet Analizi

Etrafınızda binlerce rakibiniz var. Doğru bir SEO Rekabeti ile köklü geçmişe sahip rakiplerinizin bile önüne geçebilirsiniz.

Teknik SEO

Teknik SEO, sitenizin altyapısal olarak iyi bir şekilde SEO algoritmalarına göre kurgulanması ve geliştirilmesini kapsar.

Uluslararası SEO

Yurtdışına açılmak ya da yeni pazar bölgelerinde büyümek için sabırsızlanıyorsanız, uluslararası SEO sizi en doğru bölgede konumlandıracak bir numaralı odak yöntemdir.

UX / UI

Başarılı bir SEO çalışması için muhakkak kullanıcıların deneyimlernine (UX) göre bir kullanıcı arayüzünüz (UI) olmalı. Sadece trafik getirmek değil bu trafiği en doğru şekilde dönüşümle optimize etmek için UX/UI olmadan SEO olmaz.

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı bir çok işletmenin internette ihtiyacı olan konudur. Profesyonel ekibimiz ve optimum fiyatlı SEO hizmetlerimizle küçük ya da büyük farketmeden her işletmeyi büyüterek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimiz büyüdükçe bizlerin de iş gücü büyümektedir. SEO Danışmanı ya da SEO Ajansı seçerken dikkat edilmesi  gereken bir çok unsur vardır. Bununla alakalı da seo sıkça sorulan sorular bölümümüzde detaylı cevabı bulabilirsiniz. Bize danışmadan SEO yaptırmayın.. 🙂

SEO ve SEM
SEO ve SEM

SEO Eğitimi

SEO Eğitimi, günümüzün en merak edilen eğitimlerinden biridir. Harbi Ajans olarak, müşterilerimize hizmet sunarken bu süreci de en iyi şekilde anlatarak eğitimler gerçekleştiriyoruz. Eğitildiğimiz gibi yüksek kalitede eğitiyor, geçmişten günümüze tüm hassasiyetimiz ve tecrübemizle talep eden kurum ya da kişilere ayrı özel iş gücümüzle seo eğitimleri veriyoruz. SEO Eğitimlerimizde gerçek ve anlık uygulamalar gerçekleştirerek, detayların daha iyi kavranmasını sağlıyoruz. Sizlerde seo hizmetlerimiz ve seo eğitimimiz hakkında iletişime geçerek bizlerden bilgi alabilirsiniz.

SEO Raporlama

SEO Raporlama ve analiz konusu da müşterilerimizin ve seo ihtiyacı olan işletmelerin en dikkat etmesi gereken yerdir. İyi bir seo raporu ya da analizi sadece anahtar kelime sıralamalarını değil, bu çalışmaların getirisi olan tüm dijital argümanları da içermelidir. Kullanıcının siteye giriş hızından, site de nasıl zaman geçirdiği, nerelere daha yoğun ilgi gösterdiği ve ne aradığını derinlemesine analiz etmeli ve metrik verilerle birlikte yorumlayarak, yol haritası çıkarılmalıdır.

SEO ve SEM

İnternette 1 Numara olmaya hazır mısınız?

loading...
Hey Sen! Bize yazabilirsin...