Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama günümüz ticaretinin en önemli unsurlarını kapsamaktadır.
Bu unsurlar içerisinde tamamen internet üzerinden oluşturulan, reklam ve pazarlama faaliyetleri mevcuttur.

Tamamen dijital / internet üzerinden yapılan reklam ve pazarlama faaliyetleri, geleneksel medya unsurlarından olan TV ya da Radyo reklam çalışmalarından oldukça daha az maliyetli ve daha doğru dönüşüm sağlamaktadır. Nasıl mı? Burada ki en önemli konular, direkt hedef kitlenizi seçebilmeniz, bu hedef kitleye ilgili anahtar kelimeler, demografik veriler, coğrafi veriler gibi birçok unsur alt özelliği barındıran çalışmalar ve kitle detayları ile bütününde en doğru kişiye sizi, markanızı ya da işletmenizi ulaştırır.

Dijital Pazarlama
Şirketinize Nasıl Katkı Sağlar?

Dijital pazarlamanın her işletme ya da marka için en büyük faydası minimum maliyet ile maksimum kişiye / kitleye / hedefe ulaşılmasıdır. Yukarıda bahsettiğimiz detayları göz önüne aldığınızda ve örnek vermek gerekirse; Kıyafet almak isteyen bir bayanı, ilgi alanları, çeşitlik metrik veriler ve almak isteyebileceği  ya da sattığımız ürün ya da hizmetlerle ilgili anahtar kelimeler, demografik veriler gibi bir çok dijital pazarlama unsuru ve dijital pazarlama ekibimizin uygulamaları neticesinde;

  • Organik Trafiğinize,
  • Dönüşüm Oranınıza,
  • Marka Bilinirliğinize,
  • Kullanıcılar ile etkileşime girmenize katkı sağlar.
Dijital Pazarlama

SEO İle Örneklendirelim;

Butik bir elbise satış mağazanız var.

En işlek caddede bile olsanız, mağaza giderlerinizin sadece 10’da biriyle
E-ticaret sitenizle tam 40 katına kadar daha fazla satış yapma potansiyeliniz var.

Dijital Pazarlama

Sadece bu 10 kelimede bile 456.200 aylık arama hacmi olması ve diğer tüm elbise ile ilgili kelimeleri toplayınca 1 milyonluk bir arama hacmini geçmesi, nasıl bir satış potansiyeli olduğunu çok rahat göstermektedir.

Dijital Pazarlama

Rota Raf: 6 Ay'da %264 Organik Büyüme

Başladığımız noktada eski ve mobil ekranlara uyumlu olmayan bir web sitesi mevcuttu. Müşterimizin istekleri doğrultusunda son derece modern bir web sitesi tasarımı gerçekleştirdik. Ardından başladığımız SEO çalışmalarında 127 adet anahtar kelimede görünür olduk. Başlangıçta 11.697 olan organik trafik sayımızı 30.880’e çıkardık. Ortalama %264 organik trafik artışı sağladık.

%264 Artış

Web sitenizin Google'da Üst Sıralarda Çıkması,
En işlek caddede dükkanınızın olmasından daha faydalıdır.
Dijital Pazarlama SONRA
Dijital Pazarlama ÖNCE

Harbi Ajans Dijital Pazarlama Süreçleri

Müşterilerimizle düzenlediğimiz ilk toplantıda Harbi Ajans ekibi olarak markalarına ve web sitelerine katacağımız değeri en açık şekilde açıklıyoruz. Web siteleri için detaylı teknik rapor çıkartırken aynı zamanda sektör ve rakipleri baz alarak detaylı anahtar kelime araştırması gerçekleştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Kurguladığımız Dijital Pazarlama stratejilerinin gelişim ve sonuç aşamalarında web sitelerin genel trafiği, anahtar kelimelerin konumlarında ve marka bilinirliğindeki artışı analizlerimizle raporluyoruz. Sosyal Medya çalışmalarındaki marka bilinirlik raporlarımız ve içerik pazarlama çalışmalarımız ile detaylıca dijital bir analiz çıkarmış oluyoruz.

Hedeflerin Belirlenmesi

Başlangıç için en önemli nokta "neyi hedefliyoruz?" sorusunun cevabıdır. En Doğru cevabı belirlemek için işe koyuluruz.

Çalışma Planları

Birlikte doğru cevabı belirledikten sonra, kısa, orta ve uzun vadede hedeflerimize yönelik tüm çalışma planlarımızı çıkartırız.

Teknik Uygulamalar

Bu planların getirdiği teknik ve altyapısal tüm uygulamaları deneyimli dijital ekibimiz gerçekleştirir.

Sektör ve Rakip Analizi

Bu süreçler ilerlerken sektörde neredeyiz? Rakiplerimiz ne yapıyor? Bunları derinlemesine araştırır ve analiz sonuçlarımızı uygularız.

Keywords & Brands

Yapılacak çalışmalarla ilgili detaylı hedef anahtar kelimeler, marka algısı ve farkındalık noktalarındaki durum analizlerini yorumlar ve sonuçları yönetiriz.

Strateji Odak Nokta

Bu noktada stratejimize ne kadar odaklandık? Ne durumdayız? Sorularını cevaplar ve çalışmaların gelişme noktasındaki odak noktayı belirleriz.

SEO & Sosyal Medya & İçerik

SEO, Sosyal Medya ve İçerik Pazarlama çalışmalarımızda bu zamana kadar gelen verileri işler, kullanıcıya yönelik uygulamalar yaparız.

Dönüşüm Optimizasyonu

Ne kadar başarılı olduk? Yaptıklarımızın dönüşümü için izleme fonksiyonları çok önemlidir. Dönüşümlerin optimizasyonlarını yaparız.

Analiz ve Raporlama

Dönüşümlerimizi de en doğru şekilde izlediğimize göre, nereden nereye geldik? adlı kısa, orta ve uzun vadeli analizlerimizi ve sonuçları raporlarız.

Dijital Pazarlama

Nurcan Keskin: SEO Non-Brand Organik Kayıtları %147 Arttı

Başladığımız noktada modern olmayan ancak bir kaç tane web sitemiz mevcuttu. İsim olarak ve web siteleri olarak biliniyorduk ancak müşterimizin networking liderliği konusunda en önde gelen isim olmasından dolayı brand trafiği oldukça yüksekti. Bunun dışında organik trafik oranlarını yeni tasarladığımız kişisel networking liderlik sitemiz ile UX/UI deneyimlemelerine uygun çalışmaların sonucunda doğru hedef kitleye ulaştık ve SEO Non-brand organik trafik dönüşüm kayıtlarımızı yaklaşık %147 oranında arttırdık.

%147

Artış

SEO ROI

Hem markaların web siteleri ve hem küçük şirketler için arama motoru optimizasyonu oldukça önemli bir yatırımdır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak rakiplerden ayrışmak ve internette görünür olmak için en önemli yöntemdir. Peki SEO yani arama motoru optimizasyonu için yaptığınız harcamaların geri dönüşünü öğrenmek ister misiniz?

Dijital Pazarlama

Birlikte Başaralım!

Örnek Bir Çalışma Sürecini İncelemek İster Misiniz?

Bizimle iletişime geçerek e-posta adresinize tanımlanacak örnek bir dijital pazarlama ve planlama süreci ile çalışma sürecimiz hakkında ön bilgi sahibi olabileceksiniz.

Bizi Tercih Edenler Ne Dediler?

Burada Yapay Zeka İle İnsan Dehası Bir Arada Çalışıyor

Şirket içi kapalı devre geliştirdiğimiz yapay zeka destekli analitik araçları ve deneysel programlar ile şirketimizde yapay zeka ve insan dehası optimum bir şekilde bir arada çalışmaktadır. Tüm bu çalışmalar veri anlamlandırma fonksiyonlarımız ile yorumlanarak ortak uzman akıl stratejileri belirlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Pazarlama çalışmalarında yapılacak alt çalışmalara göre garanti konusu değişiklik göstermektedir. Misal; SEO çalışmalarında garanti verilmez. Bu konuda Google’ın kendi açıklamaları da mevcuttur. Dolayısıyla bu konuda garanti veren firmalara da güvenilmemesi gerekir. Ancak SEO dışında yapılacak çalışmalarla ilgili hizmet garantileri mevcut olabilir.

Müşterilerimize en iyi kalitede hizmeti sağlamak için çalışmalarımız ekibimizle birlikte şirket merkezimizde gerçekleşmektedir. Daha da kaliteli hizmet verebilmek adına sadece içeriksel ve yazılımsal kısmi hizmetlerimizi ourtsource ediyoruz. İlgili outsource işgücümüz ile uzun yıllardır süregelen güçlü iş bağımızda bulunduğundan bu konuda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Dijital Pazarlama’da yapılacak çalışmalara göre eğer UX / UI konusunda bir değişiklik yapmak gerekir ise bunu şirket merkezimizdeki yazılımcılarımız ve arayüz tasarımcılarımız son derece profesyonel bir şekilde yapabilirler. Bu durumlarla alakalı sizlerin onayını almadan herhangi bir çalışma gerçekleştirmeyiz.

Dijital Pazarlama çalışmaları istikrarlı bir şekilde kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirilmektedir. Yapılacak alt hizmet kırılımı, teknik çalışma ve unsurlara göre bu süreler kısa, orta ve uzun vadede şekillenmektedir. Uzun yıllardır istikrarlı çalışıp geri kalmadan sürekli daha çok kazanç hacmi oluşturduğumuz müşterilerimizde bulunmaktadır. Kısa dönemli olarak 3 ay çalışıp kazanç hacmini büyüttüğümüz müşterilerimizde bulunmaktadır. Ancak her dijital çalışma için en optimum sürelerin minimum 180 gün olduğunu her müşterimize titizlikle bildiririz.

Türkiye, İngiltere, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt ve tüm Arap Yarımadasını hedefleyen işletmelere hizmet veriyoruz.

Bu konuda eğitim aldığınızda nispeten yapabilirsiniz. Ancak optimum başarı için bu çalışmalarında altında birden fazla uzmanlık dalı mevcuttur. Her işi bilebilirsiniz ama sadece bir işte uzman olacağınız için kendi dijital pazarlama sürecinizde başarılı olmanız çok daha uzun süreçte kesin olmamakla birlikte gerçekleşebilir. Alanında her konuda uzmanların olduğu ve işletmenizin pazarlama departmanı gibi çalışan bizim gibi bir ajansla çalışmanız kısa, orta ve uzun vadede sizler için çok daha az maliyetli ve oldukça kazançlı olacaktır.

Tabii ki. Her şirketin var olması ve büyümesi için günümüz dinamizmine ve teknolojisine ayaka uydurması gerekmektedir. Dolayısıyla her şirket için dijital pazarlama vazgeçilmez bir çalışmadır.

Dijital Pazarlama ya da SEO Uzmanı / Ajansı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerle alakalı Google’ın yayınlamış olduğu aşağıdaki videoyu altyazılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Evet. Dijital Pazarlama çalışmalarının hedef noktası ürün / hizmet satışı yaparken daha çok satış ve kazanç hacmi ile büyümenizi, potansiyel müşterilerinizi arttırmaktır. Geçmişte ulaşamadığınız potansiyel dahil olmak üzere diğer tüm pazarlama kanallarına oranla çok daha fazla bir kazanç hacmi yakalamış olursunuz.

Evet. Dijital Pazarlama konusunda müşterilerimize aynı anda süreci öğreten bir eğitimde vermekteyiz. Hali hazırda Danışmanlık & Uygulama olarak da hizmet sunmaktayız. Sadece eğitim isteyen birey / kurumlara da eğitim hizmeti sunmaktayız.

Elbette. Hazır veya özel hangi tür altyapınız olursa olsun dijital her konuda deneyimli ekibimiz ile E-ticaret site sahiplerinin çektiği zorlukları da ortadan kaldırarak başarılı bir Dijital Pazarlama süreci uyguluyor, yönetiyor ve satışları arttırıyoruz.

Dijital Pazarlama çalışmaları hizmetleri kapsadığı için her işletmenin sektörüne, rakiplerine, geçmiş durumuna ve yapılacak tüm çalışmalar bütününe göre belirlenmektedir. Bu tarz çalışmalarda bir fiyat belirlemek doğru olmamaktadır. Bütçeler işletmelerin ileteceği detaylar, bulunduğu sektör, çalışılacak hizmet dallarına göre belirlenir. Uzmanlarımız sizler için en kazançlı stratejiyi en optimum ücretle belirleyecektir. Fiyat talepleriniz için bize ulaşın.

Bizden Bilgisel...

Dijital Varlığınızı İnşa Edin!

SEO & SEM

SEO & SEM çalışmaları ile 1 numara marka olun! Görünürlük ve trafiğinizle birlikte satışlarınızda artsın.

Sosyal Medya

Marka bilinirliğiniz ve farkındalığınız için sosyal medya olmasan sizlerde gelecekte var olamazsınız.

UX / UI

UX / UI demek kullanıcıyı izlemek, ne yaptığını görmek, buna göre tasarımsal argümanları geliştirmek demektir. Kullanıcıyı biz yönlendirelim!

Tasarım & Yazılım

Tasarımsal ve Yazılımsal tüm sorunları çözmeden adım atamazsınız. Bu sebeple doğru adımlar atabilmek için tasarım ve yazılım çalışmaları şart.

Dijital PR

Eskisi gibi magazin programları ya da kurtlar vadisi reklamları yok artık. Her şey dijital, PR bile! Online itibarınız için Dijital PR önemli.

İçerik Pazarlama

Dijital için içerik kraldır. +1 öne geçmek farklı fikir doğru içerikten geçer. O yüzden şöyle deriz; "Content is king".

Dijital Reklam

Reklam demek, marka prestiji demek. Harbi Ajans demek, minimum maliyetle maksimum dönüşüm hedefli reklamlar demek.

Danışmanlık & Uygulama

Dijital danışmanınız oluyor, gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla inernet varlığınıza değer katıyoruz. En dijital şekilde yönlendiriyor, eğitimler veriyoruz.

Veri Analizi & Raporlama

Çalışmaların ne getirdiğini görmek verileri analiz etmek, yorumlamak ve stratejileri uygulayıp raporlamaktan geçer.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

İşletmeniz için bir ajanstan hizmet alacak kadar bütçeleriniz olmayabilir. İşte bu noktada “dijital pazarlama danışmanı” ya da “dijital pazarlama danışmanları” devreye girer. Ekibimiz içinde her soruya cevap verdiğimiz gibi dijital pazarlama ajansı olarak hizmet almaya imkanı olmayan işletmeleri, büyütmek için yine ajans dahilinde sadece dijital pazarlama danışmanlığı olarak hizmet veriyoruz. Tabii ki dijital pazarlamada danışmanlık yaparken sizlerin anlayamayacağı her noktada da uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Bir dijital pazarlama danışmanı ya da uzmanı ararken dikkat edilmesi gerekenleri sıkça sorulan sorular bölümümüzde anlattık.

Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama eğitimi demek, altında onlarca hizmet dalı uzmanlığının olduğu, kombinasyonlu ve karmaşık ama bir o kadar da sonuç odaklı bir hizmetler bütünü eğitimi demektir. Dijital pazarlama eğitimi denince aklınıza seo eğitimi, web tasarım eğitimi, yazılım eğitimi, arayüz tasarım eğitimi, sosyal medya eğitimi, google reklamları eğitimi gibi bir çok eğitimi içinde barındıran bir eğitim gelmelidir. Hepsinde son derece uzman ve bilgili olmanız beklenemez ancak hepsine hakim ve uygulayıcı, birinde de son derece uzman bilgili olmanız gerekir. Bizler ajans olarak arzu eden kullanıcı ya da müşterilerimize dijital pazarlama ile ilgili süreç eğitimleri verebiliyoruz. Dönem dönem de ekibimizle birlikte çeşitli üniversiteler ve STK’larda dijital pazarlama workshopları kurguluyor, farkındalık yaratıyor ve düşündürüyoruz.

Dijital Pazarlama Raporlama ve Analiz

Dijital Pazarlama çalışmalarında analiz ve raporlama yaparken klasik olarak “BİG DATA” denilen ve Türkçesi; “Büyük Veri” olan veriler bütünü bizler için önemlidir. Ancak önemli olduğu kadar da global düşünüp yerel hareket etmemizi gerektiren veri zincirleride olabilir. Ekibimiz bu verileri, belirleyeceği stratejilerde yorumlamak ve doğrudan hedefe gitmek için kullanır. Veriler için kaybolmak anlamsızdır. Ancak verileri doğru kullanarak, çalışmalar bütününde hedefe doğru yol gösterici olmasını sağlamak gerekmektedir. Bu noktada nitelikli ekip, eğitimli ve alaylı uzmanlarımız ile her zaman veri işleme, analiz etme ve yorumlama konusunda en iyilerden biri ve en doğruları belirleyenlerde 1’inciyiz.

Dijital Pazarlama

Dijitalde var olmaya hazır mısınız ?

loading...
Hey Sen! Bize yazabilirsin...