Facebook ve instagram reklam alanlarını özelleştirme nasıl yapılır?

Mart 5, 2020, 0 Comments

Instagram Reklam Alanlarını Özelleştirme

Instagram ve Facebook’ta Her Alan İçin Farklı Görseller Kullanma Özelliği

Instagram ve Facebook reklamlarına 900×900, 1080×1080 ve 1200×628 sabit görsel şablonlarını geri bıraktıracak yeni özellik geldi!

Geçtiğimiz günlerde gelen alanları özelleştirme özelliği reklamverenlerin işini kolaylaştıracak. Reklam yayınlandığında Instagram akışındaki görsel, Instagram story’de daha küçük görünüyordu. Bu durum reklamverenler için sinir bozucu bir hal almıştı.

Reklamverenler, reklam verirken reklamda gösterilecek olan video ve görselleri her reklam alanı için özelleştirebilir, farklı görsel ve videolar ekleyebilirler.

Reklam alanlarını aşağıdaki gibi kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

  1. Kampanyanızı oluşturmaya başladıktan sonra reklamınıza ekleyeceğiniz görsel veya video için medya kısmına gelip, “Özelleştirmek için bir reklam alanı seçin” butonuna tıklamalısınız. 
Instagram Reklam Alanlarını Özelleştirme
  • Butona tıkladıktan sonra kampanyanızı yayınlamak üzere reklam setinde seçtiğiniz reklam alanları karşınıza çıkacak. Düzenlemek istediğiniz reklam alanını seçin.
Instagram Reklam Alanlarını Özelleştirme
  • Seçtiğiniz reklam alanını sol köşedeki butonlar yardımı ile değiştirebilir, kırpabilir ve üzerine yazı ekleyebilirsiniz.
Instagram Reklam Alanlarını Özelleştirme