Facebook ve instagram onaylanmayan reklamlar nasıl onaylanır?

Mart 17, 2020, 3 Comments

Facebook ve Instagram Onaylanmayan Reklamlar

Facebook ve Instagram Onaylanmayan Reklamlar

Facebook’un sürekli güncellenen özellikler ve politikaları her geçen gün reklamverenleri biraz daha zorlasa da bir reklamverenin bu özellik ve politikaların sıkı takip etmesi gelen özelliklere pratik bir çözüm bulması gerekmektedir.

Reklamlara Red Gelmemesi için Ne Yapılmalı?

Yayınladığınız reklamlara genel olarak 24 saat içerisinde onay gelmektedir. 24 Saat içinde onay gelmemiş reklamlarınızı tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Birçok reklamveren Facebook ilkelerini takip etmemektedir. Dolayısıyla verilen reklamlar Facebook’un ilkelerine uymadığı için yayınlanmıyor. Verilen bazı reklamlarda belirlenen teklifler, bütçe ve günün optimizasyonunu stratejik yapılamamasından dolayı Facebook hızlı harcama yaparak reklamı erken bitirebiliyor. Bunun önüne geçmek için bütçe ve gün optimizasyonunu stratejik ve hedef kitleyi doğru belirlemek gereklidir.

Onaylanmayan Facebook reklamlarından ötürü Facebook hesabınızın reklam vermemesi için kısıtlanabilir ya da tamamen kapatılabilir.

Instagram Reklamının Onaylanmaması

Instagram reklamlarınız onaylanmadığı takdirde telefon üzerinden itiraz gönderebilirsiniz. İtiraz üzerine yine onaylanamama gibi bir durum söz konusu olabilir. Business Manager’a girip, yayınladığınız reklama tıklayarak yukarıdaki kutucuk içerisinde neden yayınlanmadığını görebilirsiniz.

Facebook Reklamlarının Onaylanmamasındaki İlk 3 Etken

Görseldeki Yazı Oranı

Birçok reklamveren bu kuralın kaldırıldığını iddia etse de aslında kaldırılmadı. Facebook Haber Kaynağında daha çok içeriğe önem verilmesi gerektiğini ve yazı oranını %20’yi geçmeyecek şekilde çekici başlık olması gerektiğini söylüyor.

Yaş Kısıtlamalı İçerikler

Satılan ürün/hizmet, gösterilmek istenen fotoğraf veya mesajlar 18 yaş altındaki çocuklara gösterilmesi üzerine hedef kitlenize eklenmişse Facebook reklamınızı onaylamayacaktır.

Facebook’tan Bahsetme

Facebook logosu veya değiştirilmiş Facebook logosunun kullanımında, Facebook yazarken baş harfinin küçük yazılımında ve Facebook’u çoğul şekilde kullanmak (Facebooks gibi) reklamınızı yayınlayamayacağınız anlamına gelir.

Facebook ve İnstagram Onaylanmayan Reklamlar için Harbi Ajans!

Her marka için strateji farklı ve özeldir. Doğru stratejiyi bulmak için birçok reklamla beraber hedef kitleler birebir ölçümlenir.  Bütçe ve plan, hedef kitle ve teklifler bu deneyimlerden sonra bizlere doğru stratejiyi oluşturmamızda yardımcı olacaktır.

Herhangi bir ürün veya hizmet satışınızı Facebook ve Instagram reklamları tarafından sağlıyor ancak reklamlarınız birçok politikayla karşı karşıya kalıyor ve reklamlarınız onaylanmıyorsa işi uzmanına bırakın! Facebook ve Instagram’da onaylanmayan reklamları doğru strateji ile Harbi Ajans onaylatıyor, sorunsuz reklam süreci kazandırıyoruz.

“ Facebook ve Instagram’da onaylamayan reklamlarınız için Harbi Ajansı tercih edebilirsiniz.”

Her sorunun harbi bir çözümü vardır.

Facebook ve instagram onaylanmayan reklamlar nasıl onaylanır?

3 Comments

 • Harun Can

  | Cevapla Mayıs 18, 2020

  Gerçekten çok başarılı ve sorunlarımızı çözmemize yardımcı bir içerik olmuş. Çok teşekkür ederiz.

 • Gamze

  | Cevapla Mayıs 20, 2020

  Bilgilendirici ve faydalı bir içerik olmuş teşekkürler 🙂

 • Buse BAKAR

  | Cevapla Ekim 12, 2020

  İçerik için teşekkürler, faydalı ve bilgilendirici olmuş.

Rica etsem düşüncelerini paylaşabilir misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir